Dziś jest piątek 21.02.2020
Imieniny :Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Uroczyste obchody 180 Rocznicy Bitwy pod Ostrołęką

24.05.201113:44

Tomasz

W imieniu własnym, Prezydenta Miasta Ostrołęki i Prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Historycznego „CZWARTACY” mam zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy na uroczyste obchody 180. Rocznicy Bitwy pod Ostrołęką.
W sposób szczególny zapraszamy do udziału w przedsięwzięciach z udziałem pododdziałów i instytucji Wojska Polskiego.

 


28 maja 2011 r. od godz. 10.00 na Nadnarwiańskich Błoniach prezentowały się będą instytucje i pododdziały Wojska Polskiego: Wojska Lądowe ( 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim); Siły Powietrzne
( JW. 2031 z Lipowca, JW. 1560 z Warszawy); Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej; Wojskowy Ośrodek Kartograficzny z Ostrowii Mazowieckiej; Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych z Dęblina.
Ponadto będzie można zakupić ( za niewielką cenę) artykuły mundurowe i akcesoria wojskowe wystawione do sprzedaży przez Agencję Mienia Wojskowego z Olsztyna.
Swoimi osiągnięciami wydawniczymi pochwali się wydawnictwo „BELLONA”. Na tym stoisku będzie można zakupić najnowszą książkę na temat wydarzeń sprzed 180 lat „Ostrołęka 1831 – wspomnienia, relacje, rozkazy” autorstwa Michała LESZCZYŃSKIEGO.

 


W godzinach popołudniowych będzie niepowtarzalna okazja wysłuchać i zobaczyć na żywo Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.
Ponadto w „programie dnia” przewidujemy gry i konkursy wiedzy z historii i wiedzy o współczesnym Wojsku Polskim.
Na stanowisku Wojskowej Komendy Uzupełnień będzie możliwość uzyskania wszystkich informacji na temat różnych form służby wojskowej w tym służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Ofertę przedstawią pracownicy WKU i przedstawiciele wybranych jednostek wojskowych.
Więcej informacji na temat przebiegu uroczystości można uzyskać na stronie internetowej: www.ostroleka1831.dobroni.pl natomiast o służbie wojskowej na stronie WKU: www.ostroleka.wku.wp.mil.pl.

 

 

 

z żołnierskim pozdrowieniem

 

KOMENDANT
Wojskowej Komendy Uzupełnień
w Ostrołęce
ppłk Krzysztof GEMZA

 


 

© Gmina Płoniawy - Bramura 2004

Nota prawna
Projekt i wykonanie Maxus Net Communications